Škola v přírodě - aktuality

PONDĚLÍ 19. 6.  Dojeli jsme dobře, ubytovali se na jednotlivých pokojích a pak nás čekal výborný oběd - kuře na paprice s těstovinami. Po krátkém odpočinku jsme se šli projít po Škrdlovicích, vyfotili se u místní kapličky a došli až k rybníku Velké Dářko. Tam jsme pozorovali plachetnice. Čas do večeře jsme strávili různými hrami, např. hod šiškami na cíl. K večeři byl špenát, brambory a vejce. Po jídle jsme si ještě hráli na hřišti u penzionu.

ÚTERÝ 20. 6. Využili jsme krásného počasí a dopoledne se šli koupat do Dářka. Po obědě - vepřová směs na zelenině s rýží - a odpočinku jsme si pochutnali na nanucích a pak šli na procházku kolem památné lípy k hotelu Hroch a prohlídli si místní sklárnu. Zpáteční cesta vedla kolem hasičské zbrojnice. K večeři byly výborné palačinky s marmeládou. Potom jsme vybarvovali kalendáře, které si přivezeme na památku domů.

STŘEDA 21. 6. Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet do Žďáru nad Sázavou. Šli jsme k zámku a potom navštívili Muzeum nové generace, které bylo opravdu senzační, je to muzeum s nejmodernější audio a videotechnikou, moc jsme si to užili.  Obědvali jsme řízky, které nám nachystali v penzionu na cestu s sebou, jako zákusek byla zmrzlina. Naše putování vedlo dále na Zelenou horu a skončilo u rybníka Pilák. K večeři jsme si pak s chutí dali špagety. Po jídle jsme si opět pohráli na hřišti, program celého dne nás dost unavil:)  Děti jsou zdravé, zatím nikdo nesmutní, počasí krásné, slunečné.

ČTVRTEK 22. 6. Dopoledne cestou na koupání sběr a poznávání různých rostlin, které jsme později lepili na paletky. Čas až do oběda byl vyplněn koupáním. Oběd - rizoto. Odpoledne nás čekala dobrodružná výprava za pokladem, při které jsme plnili různé úkoly. V lese jsme pak hráli oblíbenou hru "na bombu". K večeři byla gulášová polévka s pečivem. Večer ještě diskotéka na rozloučenou, zítra ráno balení a potom už hurá domů!!!
Přijezd plánujeme v 15.30 hod.