Sluníčková třída

Ve třídě se mimo jiné zaměřujeme na správnou výslovnost dětí formou logopedických chvilek. Do třídy chodí 28 dětí ve věku od 3 do 5 let s různou úrovní řečového projevu. Speciálně pedagogické postupy používáme především u dětí s narušenou komunikační schopností.

Logopedické chvilky zařazujeme v průběhu celého dne a jsou zaměřeny na rozvoj dýchacích a artikulačních dovedností, rozvoj sluchového a zrakového vnímání, rozvoj paměti a komunikačních dovedností a rozšíření slovní zásoby.

V průběhu ranních her u velkého zrcadla ve speciálním logopedickém koutku procvičujeme hlásky a mluvidla s dětmi individuálně.

Úspěšný rozvoj komunikačních schopností vyžaduje soustavnou a pravidelnou péči. Velmi důležitá je proto spolupráce s rodiči. Bez podpory rodičů by zlepšení výslovnosti dětí nebylo možné.

Ve sluníčkové třídě s dětmi pracují paní učitelky Bc. Adéla Bidlová a Nikola Kostelecká.

Kytičková třída

Je zaměřena na předškolní děti a její hlavní náplní je příprava dětí k zápisu a na vstup do základní školy. Třída se soustřeďuje na nové výtvarné a pracovní techniky, děti mají možnost rozvíjet své zájmy, talent a nadání v nadstandardních aktivitách školy. Činnosti jsou během dne cíleny na podporu sebeobsluhy, samostatnosti, tvořivosti a rozvoje fantazie, grafomotoriky, čtenářské a matematické gramotnosti.

Pravidelně se účastní Holické Mateřinky, plaveckého a lyžařského kurzu, školy v přírodě.

V kytičkové třídě děti na školu připravují p. učitelky Monika Hálová a Miluše Horáková a asistentka pedagoga Jana Šromová.

Motýlková třída

Třída má kapacitu 28 dětí ve věku 4 - 6 let (z toho jsou 3 předškoláci). Motýlková třída je orientovaná na oblast estetickou, kde rozvíjíme hudebně-pohybové aktivity a často využíváme dramatizaci. Další oblastí je příroda a ekologie, zařazujeme 1x týdně dlouhé vycházky, kdy navštěvujeme významná místa v našem městě a poznáváme bydliště dětí z naší třídy. Rádi chodíme do parku, uklízíme zahradu a okolí MŠ.
Podporujeme a rozvíjíme spontánní aktivity dětí a volnou hru během celého dne. Děti se účastní lyžařského a plaveckého kurzu a v MŠ mají možnost zapojit se i do dalších kroužků.

V této třídě s dětmi pracují p. učitelky Iva Kroutilová a Ivana Slabá a asistentka pedagoga Lucie Moravíková.

Berušková třída

V této třídě je zapsáno 26 dětí ve věku 2,5-3 let. Většina dětí prožívá první sociální kontakty mimo svoji rodinu, získává první zkušenosti s budováním sociálních rolí ve skupině vrstevníků. Některé děti nemají vytvořeny základní hygienické, stravovací a sebeobslužné návyky. Zejména na začátku školního roku je práce s dětmi velmi náročná. Proto v této třídě pomáhá učitelkám p. školnice.

Základním úkolem předškolního vzdělávání v této třídě je adaptace a získávání prvních sociálních kontaktů, vytváření citové vazby k učitelkám a získání pocitu bezpečí a jistoty v novém prostředí mateřské školy.

V této třídě jsou paní ředitelka Michaela Holubová, zástupkyně ředitelky Bc. Kateřina Jirsová a školní asistentka Kristýna Reimontová.