Škola v přírodě 2019

První zpráva: dojeli jsme dobře, jdeme se ubytovat, je tady moc hezky.

Pondělí 8. dubna- Po přijezdu a ubytování jsme se seznámili s animátorkami a hráli si venku u penzionu. Po obědě - vepřové s rýží- a krátkém odpočinku následoval odpolední program. Nejprve jsme se rozdělili do dvou družstev, první jsou Červenky, druhé se jmenuje RumplCimprCampr. V lese jsme pak hledali tři oříšky a vymýšleli bojovný pokřik. Před večeří (zapečené těstoviny)  jsme si ještě pohráli na dvoře. Zatím je krásné počasí, slunečno.

Úterý 9. dubna- Ranní rozcvička proběhla u kapličky. Pak jsme hráli hru Skřítkova neplecha a hledali jsme skřítkovy čepičky. V lese poté stavění domečků z přírodnin. K obědu domácí sekaná a brambory. Využili jsme krásného počasí a místo na pokojích jsme odpočívali venku při klidných hrách na dvoře u penzionu. Také jsme napsali pohledy domů. Leuška rozdala všem dětem náramky přátelství, děkujeme! (viz foto) Odpoledne byly volné hry na hřišti a společná hra Co nepatří do lesa. Vyhlášení výsledků družstev a předání částí mapy k získání brka. Před večeří (drůbeží rizoto) koupání v bazénu se slanou vodou. Už se těšíme na zítřejší celodenní výlet na hrad Svojanov. Stále je krásně,teplo,  svítí sluníčko.

Středa 10. dubna- Dnes je počasí trochu horší, ale stále slunečné a na výlet to bylo "tak akorát". Po cestě na hrad Svojanov probíhaly hry, zvládli jsme také svačinu. Na hradě na nás čekal pan kastelán s velmi zajímavou prohlídkou. V tamní restauraci jsme si poté pochutnali na výborných palačinkách a k chuti přišel i čaj na zahřátí. Před odchodem hry na hřišti u hradu. Během zpáteční cesty jsme se posilnili řízkem, pak ještě hry u penzionu. V herně předání dalších dvou dílků mapy, hra na Popelku a na ježka. Těšíme se na špagety a dnes i do postýlek, děti zaslouží pochvalu, neboť ušly víc než 7 km! Všichni jsou stále zdraví, moc se nám tady líbí.

Čtvrtek 11. dubna- Počasí se nám pokazilo, dnes byla už větší zima a vítr. Ale i tak jsme zvládli opět rozcvičku u kapličky, pak probíhaly sportovní hry na hřišti, chlapci hráli fotbal. Kdo chtěl jít do penzionu, hrály se společenské hry a malovalo se. K obědu jsme si dali vepřové na paprice s těstovinami. Při odpočinku po obědě následovalo rozdání pohledů od rodičů. Pak jsme si vzali masky a vyrazili na Bál pohádkových bytostí. Po karnevalu se všichni opět těšili do bazénu. Večeře - buchtičky s krémem. A zítra hurá domů! Sice je tady moc hezky, ale už se domů těšíme! Příjezd kolem 14.15 hod.