Mateřská škola Pardubická, Holice Ostrovy radosti pro vaše sluníčka

Články

Výstava afrických betlémů

Děti z motýlkové třídy se vydaly na dlouhou vycházku do Afrického muzea na výstavu afrických betlémů. Je zde k vidění 37 betlémů z různých netradičních materiálů (ebenové dřevo…

Celý článek

Rozsvícení vánočního stromu

V pondělí 28. listopadu (po první adventní neděli) jsme se sešli před školkou. Po zazpívání koled a odpočítání se strom najednou rozzářil! Každé ráno nás vítají už zdálky světýlka z…

Celý článek

Vánoční koncert

V pondělí 28.11. 2022 nás v dopoledních hodinách navštívil hudebník p.

Celý článek

Výzdoba holického náměstí

Děti z beruškové, sluníčkové, motýlkové a kytičkové třídy ozdobily svými vyrobenými ozdobami vánoční dekoraci - stromeček na holickém náměstí a vyfotily se také ve "fotorámečku".

Celý článek

Zachraň kamaráda-projektový den

Děti z motýlkové a kytičkové třídy byly formou hry "zaškoleni" do role záchranářů. Jak se zachovat v případě zranění kamaráda, jak nepanikařit a jaké telefonní číslo mají jednotlivé…

Celý článek

Motýlci na výstavě

Děti z motýlkové třídy se vydaly do KD na výstavu fotografií Františka Koubka "Ředické rozjímání". Výstava je velmi působivá.

Celý článek

Halloween ve sluníčkách

Celý poslední říjnový týden se nesl ve znamení populárního amerického svátku Halloweenu. Děti si vyzkoušely vydlabat dýni, které se poté i vyřezal obličej.

Celý článek

Halloweenská výzdoba

Děti z beruškové, sluníčkové, motýlkové a kytičkové třídy se svými vydlabanými dýněmi a strašidýlky podílely na výzdobě holického náměstí.

Celý článek

Motýlci na stadionu

Motýlková třída byla na dlouhé vycházce na městském stadionu. Děti závodily na běžecké dráze, zdolávaly dětské průlezky a v trávě i na tribuně se pak občerstvily.

Celý článek

Dlabání dýní

Děti z  motýlkové a kytičkové třídy dlabaly na školní zahradě dýně, které nyní zdobí holické náměstí.

Celý článek

Sluníčka-létáme s draky

V tomto týdnu si děti opakovaly barvy pomocí hry s padákem. Během pracovních činností si vyrobily vlastní podzimní draky z barevného papíru s ocasy z krepového papíru.

Celý článek

Sluníčka-máme rádi zeleninu

Celý týden si děti ve sluníčkové třídě o zelenině povídaly, ochutnávaly ji, poznávaly ji pomocí hmatu a čichu. Velkým zpestřením byla výroba vlastního okurkového salátu.

Celý článek

Motýlci v Květince

Děti z motýlkové třídy během dlouhé vycházky navštívily zahradnictví Květinka, kde si ve sklenících prohlédly, jak se pěstují podzimní květiny, navštívily i květinovou lednici a…

Celý článek

Návštěva předškoláků v ZŠ Komenského

Základní školou Komenského jsme byli pozváni na sportovní dopoledne na jejich pěknou zahradu. Na zahřátí si děti zatančily a poté si zasoutěžily na různých stanovištích.

Celý článek

Správná výživa u předškoláků

Celý článek
Starší články »

Mateřská škola Pardubická, Holice Ostrovy radosti pro vaše sluníčka